Nagrade i festivali

Učešća na festivalima i nagrade koje je osvojilo Dječije pozorište Republike Srpske.

1998. godina

JUGOSLOVENSKI FESTIVAL POZORIŠTA ZA DJECU – KOTOR – “Tužni princ”
GRAN PRI za najbolju predstavu u lutkarskoj konkurenciji
Biserka Kolevska – nagrada za najbolju režiju u lutkarskoj konkurenciji
Duško Mazalica – nagrada za najbolju mušku glavnu ulogu u lutkarskoj konkurenciji

KOČIĆEVA SRPSKA SCENA, Prijedor – “Tužni princ”
Biserka Kolevska – nagrada za najbolju režiju
Svila Veličkova – nagrada za najbolju scenografiju

MEĐUNARODNI FESTIVAL POZORIŠTA ZA DJECU – SUBOTICA – “Tužni princ”
Specijalna nagrada

B I T E F – BEOGRADSKI INTERNACIONALNI TEATARSKI FESTIVAL, BEOGRAD
– “Tužni princ”

1999. godina

1. MEĐUNARODNI LUTKARSKI FESTIVAL “ZLATNI DELFIN”
VARNA (BUGARSKA) – “Tužni princ”
Biserka Kolevska – nagrada za najbolju režiju
Nagrada za najbolju tehničku izvedbu predstave Dječijeg pozorišta RS

2000. godina

19. MEĐUNARODNI FESTIVAL LUTKARSKE UMJETNOSTI BIALSKO-BIALA (POLJSKA) – “Tužni princ”

SPECIJALNA NAGRADA žirija kritičara-novinara

2001. godina

XIV MEĐUNARODNI LUTKARSKI FESTIVAL “TEATAR U KOFERU” LOMŽA (POLJSKA) – “Mala Elfa”
Nagrada za inscenaciju plastike
Nagrada oblasnog Vojvodstva za najljepšu predstavu

KOČIĆEVA SRPSKA SCENA, Prijedor – “Majstor i Margarita”
Aleksandar Saša Terzić – nagrada za najbolju mušku ulogu
Nagrada za najbolju predstavu u cjelini

MEĐUNARODNI FESTIVAL LUTKARSTVA, PERUĐA, ITALIJA
Festival internazionale delle figure animate – „Tužni princ”
Najbolja predstava na Festivalu

MEĐUNARODNI LUTKARSKI FESTIVAL MALIH FORMI KRAGUJEVAC – “Mala Elfa”
Gran pri za najbolju predstavu
Slavčo Malenov – nagrada za režiju
Vasil Rokomanov – nagrada za likovno rješenje
Petar Cankov – nagrada za muziku
Željko Milićević – nagrada za najbolju mušku ulogu (animacija)
Nagrada dječijeg žirija za najljepšu lutku

2002. godina

Sarajevo, Sarajevska zima – “Tužni princ”

Ljubljana, domaćin MINI TEATAR, Međunarodni festival LUTKE2002 – “Mala Elfa”

Turneja po gradovima i festivalima Italije, od 29. 08. do 07. 09. Frankovila al Mare, Kremona, Ćita di Kastelo, Kolmurano – “Tužni princ”

Peruđa, Međunarodni festival lutkarstva – “Mala Elfa”

London, Riversajd Studio, Dani savremene bosanskohercegovačke umjetnosti – “Tužni princ”

Srpsko Sarajevo, Lukavica, Međunarodni festival lutkarskih predstava, LUTFEST – “Mala Elfa”
Nagrada Željku Milićeviću za animaciju
Nagrada Vasilu Rokomanovu za lutke

Brčko, Susreti pozorišta BiH – predstava “Tužni princ”
Nagrada za scenografiju Svila Veličkova

Kragujevac, 4. Međunarodni festival lutkarskih pozorišta – “Pepeljuga”
Predstava “Mala Elfa” otvorila festival

2003. godina

ZLATNA ISKRA – “Snježana i sedam patuljaka”
– Međunarodni lutkarski festival malih formi, Kragujevac, SCG

PIERROT – “Postojani olovni vojnik”
– Međunarodni lutkarski festival za odrasle, Novi Sad, SCG

Drugi festival Sergeja Obrascova – “Tužni princ”
– Moskva, Rusija

Susreti pozorišta BiH
– “Kapetan Džon Piplfoks” – Brčko

2004. godina

TIBA – Kapetan Džon Pipfoks

Teatarska internacionalna avantura, Beograd, SCG

Kočićeva srpska scena – “Kapetan Džon Piplfoks” – Prijedor
Dragana Purković Macan – Nagrada za scenografiju
Miroslav Janjanin – Nagrada za muziku

Kotorski festival – “Kapetan Džon Piplfoks” – Kotor, SCG

Trebinjsko ljeto – “Kapetan Džon Piplfoks” – Trebinje

Mini poletje – “Aždaja iz Vojteške ulice”

Međunarodni lutkarski festival, Ljubljana, Slovenija

Brčko – Susreti pozorišta BiH – “Snježna kraljica”

2005. godina

ZLATNA ISKRA – “Ježeva kućica”– Međunarodni lutkarski festival malih formi, Kragujevac, SCG
Aleksandra Spasojević i Slobodan Perišić, glumačka nagrada

LUT FEST – “Aždaja iz Vojteške ulice” – Međunarodni lutkarski festival malih formi, Istočno Sarajevo
Sanja Grujić, glumačka nagrada
Sanja Grujić, Slobodan Perišić, Aleksandar Saša Terzić, kolektivna animacija
Ana Pulijeva, nagrada za scenografiju i lutke

Magdeburg – “Postojani olovni vojnik” – Međunarodni lutkarski festival – Magdeburg, Njemačka

KOČIĆEVA SRPSKA SCENA – “Princezin osmijeh” – Prijedor
Aleksandar Blanić, glumačka nagrada
Dragana Purković Macan i Berina Šuščević, nagrada za scenografiju

Susreti pozorišta BiH – “Čarobna frula” – Brčko

2006. godina

Novi Sad – Srpsko narodno pozorište – Čarobna frula

Sombor – Narodno pozorište – Čarobna frula

Subotica – XIII Međunarodni festival pozorišta za djecu – “Čarobna frula”
SPECIJALNA NAGRADA FESTIVALA ZA ORIGINALNOST I FANTAZIJU
NAGRADA ZA NAJBOLJU SCENOGRAFIJU Svili Veličkovoj
NAGRADA ZA GLUMAČKO MAJSTORSTVO glumici Dječijeg pozorišta RS Božani Bijelić

Beograd – IV teatarska internacionalna avantura, TIBA – “Baš Čelik”

Prijedor – XIII Kočićeva srpska scena – “Baš Čelik”
NAGRADA ZA NAJBOLJU KOSTIMOGRAFIJU Dragani Purković Macan
NAGRADA ZA NAJBOLJU MUZIKU Marku Grubiću i Marku Nježiću

Potsdam (Njemačka) – XIII Međunarodni festival UNIDRAM 2006 – “Postojani olovni vojnik”

Brčko – Susreti pozorišta BiH – “Baš Čelik”

2007. godina

Rabka (Poljska) – Lutkarsko pozorište – Aždaja iz Vojteške ulice

Varšava (Poljska) – Lutkarsko pozorište „Guliver“ – Aždaja iz Vojteške ulice

Lomža (Poljska) – XX Međunarodni lutkarski festival „U koferu“ – Aždaja iz Vojteške ulice
NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU

Pečuj (Mađarska) – XIV Međunarodni lutkarski festival za odrasle –”Tužni princ”

Kotor (Crna Gora) – Kotorski festival pozorišta za djecu – “Pinokio”
NAGRADA ZA NABOLJU SCENOGRAFIJU, Vasil Rokomanov
NAGRADA ZA NAJBOLJU KREACIJU LUTAKA, Vasil Rokomanov
GLUMAČKA NAGRADA, Božana Bijelić

2008. godina

Sarajevo – Sarajevska zima – “Pinokio”

Kragujevac (Srbija) – X Međunarodni lutkarski festival „Zlatna iskra“ – “Aždaja iz Vojteške ulice”
GLUMAČKO-ANIMATORSKA NAGRADA, Sanja Grujić
NAGRADA ZA LUTKE, Ana Pulijeva

Istočno Sarajevo – IX Međunarodni lutkarski festival LUT FEST – “Pinokio”
GRAN PRI, najbolja predstava u cjelini
NAJLUTKOVITIJA PREDSTAVA, žiri novinara
NAGRADA ZA REŽIJU, Slavčo Malenov
NAGRADA ZA ESTETSKO I TEHNIČKO RJEŠENJE LUTAKA, Vasil Rokomanov
NAGRADA ZA ANIMACIJU, Božana Bijelić

Subotica (Srbija) – XV Međunarodni festival pozorišta za djecu – “Pinokio”
NAGRADA ZA GLUMAČKO/ANIMATORSKO MAJSTORSTVO, Božana Bijelić

Novi Sad (Srbija) – 53. Sterijino pozorje – “Životinjska farma”

Budva – Budva Grad Teatar – “Aždaja iz Vojteške ulice”

Bugojno – Susreti lutkarskih pozorišta BiH – “Aždaja iz Vojteške ulice”

Zaječar – 17. Dani Zorana Radmilovića – “Životinjska farma”
ZORANOV BRK – NAJBOLJA PREDSTAVA FESTIVALA – Žiri publike
NAGRADA ZA VIZUELNI IDENTITET „KRSTOMIR MILOVANOVIĆ“ – Stručni žiri
ZORANOV BRK – Ansamblu predstave za glumačku bravuru – Stručni žiri

Frankfurt na Odri (SR Njemačka) – Festival lutkarskih pozorišta – FOLKLORNA MAGIJA

Brčko – 25. Susreti pozorišta BiH – Zvaničan program – METRO – PRIČE IZ BIJELOG SVIJETA
NAGRADA ŽIRIJA PUBLIKE POZORIŠTA BiH – GRAN PRIN – NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI
NAGRADA SRUČNOG ŽIRIJA POZORIŠTA BiH ZA NAJBOLJU SCENOGRAFIJU Ljubici Milanović
NAGRADA SRUČNOG ŽIRIJA POZORIŠTA BiH ZA NAJBOLJI KOSTIM Ljubici Milanović

Istočno Novo Sarajevo – Festival male scene i monodrame – “Folklorna magija”
NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU

2009. godina

Subotica (Srbija) – XVI Međunarodni festival pozorišta za djecu – “Folklorna magija”
GRAN PRI – NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI
SPECIJALNA NAGRADA ZA RADOST IGRE

Kotor (Crna Gora) – Kotorski festival pozorišta za djecu – “Folklorna magija”
NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI – Dječiji žiri

Bugojno (BiH) – 17. Susreti lutkarskih pozorišta/kazališta BiH – “Folklorna magija”
NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI – Stručni žiri
NAGRADA ZA NAJBOLJU REŽIJU – Stručni žiri
NAGRADA ANSAMBLU ZA NADAHNUTU I MAŠTOVITU KOLEKTIVNU IGRU – Stručni žiri

Lajpcig i Drezden (SR Njemačka) OF EVROPA – “Postojani olovni vojnik”

2010. godina

Novi Sad, 53. ZMAJEVE DEČJE IGRE – Međunarodni centar književnosti za decu
DJEČIJEM POZORIŠTU REPUBLIKE SRPSKE NAGRADA ZA IZUZETAN STVARALAČKI DOPRINOS POPULARISANJU KNJIŽEVNOSTI ZA DECU

Linc – “Folklorna magija”

Bratislava – “Folklorna magija”

Bugojno (BiH) – 18. Susreti lutkarskih pozorišta/kazališta BiH – “Željezni dječak”
Priznanje BONJI LUNGOVU za multimedijalne efekte u predstavi
Priznanje za animaciju Patkice u predstavi “Željezni dječak” dodijeljeno je SANJI GRUJIĆ i ZORANI ŠUMAN.

2011. godina

Kirov, Međunarodni festival lutkarskih pozorišta „Kovčeg“ – “Folklorna magija”

Ribinsk, Međunarodni festival lutkarskih pozorišta „Kovčeg“ – “Folklorna magija”

Istočno Sarajevo – 12. Međunarodni festival lutkarskih pozorišta za djecu – LUT FEST – “Ježeva kućica”

Subotica – 18. Međunarodni festival pozorišta za djecu – “Princeza na zrnu graška”

Bratislava – Lutkarski festival „Braća Grim“ – “Vuk i sedam jarića u muzeju bajki”

Sankt Peterburg – Dani duhovnosti Republike Srpske – “Folklorna magija”