Мјузикл „Чаробњак из Оза“ отвара 70. сезону

У Дјечијем позоришту Републике Српске почео је рад на новој представи, којом ће озваничити почетак своје јубиларне, 70. сезоне.
Ријеч је о адаптацији чувеног романа за дјецу „Чаробњак из Оза“, америчког писца Френка Л. Баума, једног од најизазовнијих наслова, који је Баум објавио 1900. године и од тада је доживјела небројене премијере, како у театру, тако и на филмском платну. Мало је позоришта у свијету који на свом репертоару нису имали, или имају „Чаробњака из Оза“.
И Дјечије позориште Републике Српске је у својој историји забиљежило сјајну луткарску представу „Чаробњак из Оза“, коју је режирао чувени бугарски редитељ, Славчо Маленов. Управо овом представом је започела 56. сезона Дјечијег позоришта Републике Српске, премијерним извођењем 9. октобра 2011. године.
Овогодишњи пројекат, који режира Ана Томовић из Београда, замишљен је као мјузикл, а у овој представи ће играти и глумци који су били дио ансамбла представе, 2011. године – Александра Спасојевић, Александар Бланић и Ђорђе Јанковић. Уз њих, те колеге Свјетлану Андрић, Драгана Вучића и Драгану Илић у новом „Чаробњаку из Оза“, као гости, ће се представити Тара Јованић, Бранислав Алексић и Павле Павић.
Адаптацију текста такође потписује Ана Томовић, сценограф је Љубица Милановић, а костимограф Момирка Баиловић.
Kомпозитор музике за мјузикл биће Александар Седлар, кореограф Милан Громилић, а видео дизајн ће потписати Михајло Ршумовић.
Мјузикл „Чаробњак из Оза“, под покровитељством Министарства просвјете и културе, очекује се крајем октобра.
+2