Istorijat Dječijeg pozorišta

Za posljednjih pedesetak godina djelovanja u Banjoj Luci Dječije pozorište Republike Srpske je na scenu postavilo 312 premijera, a predstave je gledalo više od tri miliona gledalaca.

Dječije pozorište Republike Srpske iz Banje Luke osnovano je 30. decembra 1955. godine.

Prve profesionalne baletske i lutkarske predstave Dječije pozorište izvodi u maju i oktobru 1956. godine.

Od 1998. godine do danas čest je gost evropskih scena za djecu, ali i sa Večernjom scenom „Atelje 333″ i za odrasle: Varšave, Varne, Sofije, Londona, Magdeburga, Frankfurta, Moskve, Peruđe, Kremone, Soluna, Beograda, Ljubljane, Sarajeva, Pečuja i dr.

Za svoj rad Dječije pozorište je dobilo mnoga gradska, republička i državna priznanja u bivšoj Jugoslaviji, a kao nacionalni teatar za djecu Republike Srpske ističu se odlikovanja:

Orden Njegoša I reda od Predsjednika Republike Srpske, 2002. godine,
Zlatni grb Grada Banjaluke, 2006. godine,
Odlikovanje grada Kolmurana (Italija) za predstavu Tužni princ, 2002. godine,
Odlikovanje Vojvode podlijevskog (Lomža, Poljska) za predstavu „Mala Elfa“, 2001. godine;
Učešće na 32. BITEF-u, u izboru deset najboljih evropskih predstava za odrasle takođe sa predstavom „Tužni princ“ u Beogradu 1998. godine.
GRAN PRI Jugoslavije, Kotor za predstavu „Tužni princ“, autora Predraga Bjeloševića u režiji Biserke Kolevske, 1998. godine,
GRAN PRI na Međunarodnom lutkarskom festivalu u Kragujevcu, za predstavu „Mala Elfa“ u režiji Slavča Malenova, 2001. godine,
Specijalna nagrada na Međunarodnom festivalu pozorišta za djecu u Subotici, 1993. godine,
Specijalna nagrada teatrologa i novinara Poljske na Međunarodnom lutkarskom festivalu u Bialsko Biali, 2000. godine,
Nagrada za tehničko izvođenje i režiju na Međunarodnom lutkarskom festivalu „Zlatni delfin“ u Varni (Bugarska), 1999. godine,
GRAN PRI – Dani Zorana Radmilovića, „Životinjska farma“, 2008. godine,
GRAN PRI – Istočno Sarajevo, „Pinokio“, 2008. godine,
GRAN PRI – Susreti pozorišta BiH, Brčko, „Metro – priče iz bijelog svijeta“ u režiji Jovice Pavića, 2008. godine,
GRAN PRI – Male scene, Istočno Sarajevo, „Folklorna magija“, 2008. godine,
GRAN PRI – Međunarodni festival pozorišta, Subotica, „Folklorna magija“, 2009. godina.

Dječije pozorište je od 2002. godine organizator tradicionalnog Međunarodnog festivala pozorišta za djecu, a okuplja svake godine teatre iz desetak evropskih država.

 

 

FESTIVALI I NAGRADE

§   

§   

Učešća na festivalima i nagrade koje je osvojilo Dječije pozorište Republike Srpske 1998-2022.

 

1998. godina

 

  • JUGOSLOVENSKI FESTIVAL POZORIŠTA ZA DJECU – KOTOR – Tužni princ
    GRAN PRI za najbolju predstavu u lutkarskoj konkurenciji
    Biserka Kolevska – nagrada za najbolju režiju u lutkarskoj konkurenciji
    Duško Mazalica – nagrada za najbolju mušku glavnu ulogu u lutkarskoj konkurenciji
  • KOČIĆEVA SRPSKA SCENA, Prijedor – Tužni princ
    Biserka Kolevska – nagrada za najbolju režiju
    Svila Veličkova – nagrada za najbolju scenografiju
  • MEĐUNARODNI FESTIVAL POZORIŠTA ZA DJECU – SUBOTICA -Tužni princ
    Specijalna nagrada
  • B I T E F – BEOGRADSKI INTERNACIONALNI TEATARSKI FESTIVAL, BEOGRAD
    – Tužni princ

 

1999. godina

 

  • 11. MEĐUNARODNI LUTKARSKI FESTIVAL «ZLATNI DELFIN»
    VARNA (BUGARSKA) – Tužni princ
    Biserka Kolevska – nagrada za najbolju režiju
    Nagrada za najbolju tehničku izvedbu predstave Dječijeg pozorišta RS

 

2000. godina

 

  • 19. MEĐUNARODNI FESTIVAL LUTKARSKE UMJETNOSTI
    BIALSKO-BIALA (POLJSKA) – Tužni princ
    SPECIJALNA NAGRADA žirija kritičara-novinara

 

2001. godine

 

  • 14. MEĐUNARODNI LUTKARSKI FESTIVAL «TEATAR U KOFERU»
    LOMŽA (POLJSKA) – Mala Elfa
    Nagrada za inscenaciju plastike
    Nagrada oblasnog Vojvodstva za najljepšu predstavu
  • KOČIĆEVA SRPSKA SCENA, Prijedor – Majstor i Margarita
    Aleksandar Saša Terzić – nagrada za najbolju mušku ulogu
    Nagrada za najbolju predstavu u cjelini
  • MEĐUNARODNI FESTIVAL LUTKARSTVA, PERUĐA, ITALIJA
    Festival internazionale delle figure animate
    – Tužni princ
    Najbolja predstava na Festivalu
  • MEĐUNARODNI LUTKARSKI FESTIVAL MALIH FORMI
    KRAGUJEVAC – Mala Elfa
    Gran pri za najbolju predstavu
    Slavčo Malenov – nagrada za režiju
    Vasil Rokomanov – nagrada za likovno rješenje
    Petar Cankov – nagrada za muziku
    Željko Milićević – nagrada za najbolju mušku ulogu (animacija)
    Nagrada dječijeg žirija za najljepšu lutku

 

 2002. godina

 

  • Sarajevo, Sarajevska zima – Tužni princ
  • Ljubljana, domaćin MINI TEATAR, Međunarodni festival LUTKE2002 – Mala Elfa
  • Turneja po gradovima i festivalima Italije, od 29.8. do 07.9. Frankovila al Mare, Kremona, Ćita di Kastelo, Kolmurano – Tužni princ
  • Peruđa, Međunarodni festival lutkarstva – Mala Elfa
  • London, Riversajd Studio, Dani savremene bosanskohercegovačke umjetnosti
    – Tužni princ
  • Srpsko Sarajevo, Lukavica, Međunarodni festival lutkarskih predstava, LUTFEST – Mala Elfa,
    Nagrada Željku Milićeviću za animaciju

Nagrada Vasilu Rokomanovu za lutke

 

  • Brčko, Susreti pozorišta BIH
    predstava Tužni princ
    Nagrada za scenografiju Svila Veličkova
  • Kragujevac, 4. Međunarodni festival lutkarskih pozorišta – Pepeljuga
    predstava Mala Elfa otvorila festival

 

2003. godina

 

  • ZLATNA ISKRA – Snježana i sedam patuljaka
    – Međunarodni lutkarski festival malih formi, Kragujevac, SCG
  • PIERROT – Postojani olovni vojnik
    – Međunarodni lutkarski festival za odrasle, Novi Sad, SCG
  • Drugi festival Sergeja Obrascova – Tužni princ
    – Moskva, Rusija
  • Susreti pozorišta BiH – Kapetan Džon Piplfoks  – Brčko

 

2004. godina

 

  • TIBA – Kapetan Džon Pipfoks
    – Teatarska internacionalna avantura, Beograd, SCG
  • Kočićeva srpska scena – Kapetan Džon Piplfoks – Prijedor
    Dragana Purković Macan – Nagrada za scenografiju
    Miroslav Janjanin – Nagrada za muziku
  • Kotorski festival – Kapetan Džon Piplfoks – Kotor, SCG
  • Trebinjsko ljeto –  Kapetan Džon Piplfoks – Trebinje
  • Mini poletje – Aždaja iz Vojteške ulice
    – Međunarodni lutkarski festival, Ljubljana, Slovenija
  • Brčko – Susreti pozorišta BiH – Snježna kraljica

 

2005. godina

 

  • ZLATNA ISKRA – Ježeva kućica
    – Međunarodni lutkarski festival malih formi, Kragujevac, SCG
    Aleksandra Spasojević i Slobodan Perišić, glumačka nagrada
  • LUT FEST – Aždaja iz Vojteške ulice

– Međunarodni lutkarski festival malih formi, Istočno Sarajevo
Sanja Grujić, glumačka nagrada
Sanja Grujić, Slobodan Perišić, Aleksandar Saša Terzić, kolektivna animacija
Ana Pulijeva, nagrada za scenografiju i lutke

  • Magdeburg – Postojani olovni vojnik
    – Međunarodni lutkarski festival – Magdeburg, Njemačka
  • KOČIĆEVA SRPSKA SCENA – Princezin osmijeh – Prijedor
    Aleksandar Blanić, glumačka nagrada
    Dragana Purković Macan i Berina Šuščević, nagrada za scenografiju
  • Susreti pozorišta BiH – Čarobna frula – Brčko

 

2006. godina

 

  • Novi Sad – Srpsko narodno pozorište – Čarobna frula 
  • Sombor – Narodno pozorište – Čarobna frula 
  • Subotica – XIII Međunarodni festival pozorišta za djecu – Čarobna frula

SPECIJALNA NAGRADA FESTIVALA ZA ORIGINALNOST I FANTAZIJU

NAGRADA ZA NAJBOLJU SCENOGRAFIJU Svili Veličkovoj

NAGRADA ZA GLUMAČKO MAJSTORSTVO glumici Dječijeg pozorišta RS Božani Bijelić

  • Beograd – IV teatarska internacionalna avantura, TIBA – Baš Čelik
  • Prijedor – 13. Kočićeva srpska scena – Baš Čelik

NAGRADA ZA NAJBOLJU KOSTIMOGRAFIJU Dragana Purković Macan

NAGRADA ZA NAJBOLJU MUZIKU Marko Grubić i Marko Nježić

  • Potsdam (Njemačka) – 13. međunarodni festival UNIDRAM 2006 – Postojani olovni vojnik 
  • Brčko – Susreti pozorišta BiH – Baš Čelik

 

  1. godina

 

  • Rabka (Poljska) – Lutkarsko pozorište – Aždaja iz Vojteške ulice
  • Varšava (Poljska) – Lutkarsko pozorište „Guliver“ – Aždaja iz Vojteške ulice
  • Lomža (Poljska) – XX Međunarodni lutkarski festival „U koferu“  – Aždaja iz Vojteške ulice

NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU

  • Pečuj (Mađarska) – XIV Međunarodni lutkarski festival za odrasle –Tužni princ
  • Kotor (Crna Gora) – Kotorski festival pozorišta za djecu – Pinokio

NAGRADA ZA NABOLJU SCENOGRAFIJU Vasil Rokomanov

NAGRADA ZA NAJBOLJU KREACIJU LUTAKA Vasil Rokomanov

GLUMAČKA NAGRADA Božana Bijelić

 

2008. godina

 

 
  • Sarajevo – Sarajevska zima – PINOKIO
  • Kragujevac (Srbija) – X Međunarodni lutkarski festival „Zlatna iskra“ – AŽDAJA IZ VOJTEŠKE ULICE

GLUMAČKO-ANIMATORSKA NAGRADA Sanja Grujić

NAGRADA ZA LUTKE Ana Pulijeva

  • Istočno Sarajevo – 9. Međunarodni lutkarski festival LUT FEST – PINOKIO

GRAN PRI najbolja predstava u cjelini

NAJLUTKOVITIJA PREDSTAVA žiri novinara

NAGRADA ZA REŽIJU Slavčo Malenov

NAGRADA ZA ESTETSKO I TEHNIČKO RJEŠENJE LUTAKA Vasil Rokomanov

NAGRADA ZA ANIMACIJU Božana Bijelić

  • Subotica (Srbija) – XV Međunarodni festival pozorišta za djecu – PINOKIO

  NAGRADA ZA GLUMAČKO/ANIMATORSKO MAJSTORSTVO Božana Bijelić

  • Novi Sad (Srbija) – 53. Sterijino pozorje – ŽIVOTINJSKA FARMA
  • Budva – Budva Grad Teatar – AŽDAJA IZ VOJTEŠKE ULICE
  • Bugojno – Susreti lutkarskih pozorišta BiH – AŽDAJA IZ VOJTEŠKE ULICE
  • Zaječar – 17. Dani Zorana Radmilovića – ŽIVOTINJSKA FARMA

ZORANOV BRK – NAJBOLJA PREDSTAVA FESTIVALA – Žiri publike

NAGRADA ZA VIZUELNI IDENTITET „KRSTOMIR MILOVANOVIĆ“ –  Stručni žiri

ZORANOV BRK – Ansamblu predstave za glumačku bravuru –  Stručni žiri

  • Frankfurt na Odri (SR Njemačka) – Festival lutkarskih pozorišta – FOLKLORNA MAGIJA
  • Brčko – 25. Susreti pozorišta BiH – Zvaničan program – METRO – PRIČE IZ BIJELOG SVIJETA

NAGRADA ŽIRIJA PUBLIKE POZORIŠTA BiH – GRAN PRIN – NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI

NAGRADA SRUČNOG ŽIRIJA POZORIŠTA BiH ZA NAJBOLJU SCENOGRAFIJU Ljubici Milanović

NAGRADA SRUČNOG ŽIRIJA POZORIŠTA BiH ZA NAJBOLJI KOSTIM Ljubici Milanović

  • Istočno Novo Sarajevo – Festival male scene i monodrame – FOLKLORNA MAGIJA

NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU

 

  1. godina

 

  • Subotica (Srbija) – 16. Međunarodni festival pozorišta za djecu – FOLKLORNA MAGIJA

GRAN PRI – NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI

SPECIJALNA NAGRADA ZA RADOST IGRE

  • Kotor (Crna Gora) – Kotorski festival pozorišta za djecu – FOLKLORNA MAGIJA

NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI – Dječiji žiri

  • Bugojno (BiH) . 17. Susreti lutkarskih pozorišta/kazališta BiH – FOLKLORNA MAGIJA

NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI –  Stručni žiri

NAGRADA ZA NAJBOLJU  REŽIJU  –  Stručni žiri

NAGRADA ANSAMBLU ZA NADAHNUTU I MAŠTOVITU KOLEKTIVNU IGRU –  Stručni žiri

  • Lajpcig i Drezden (SR Njemačka) OF EVROPA – POSTOJANI OLOVNI VOJNIK

 

 

  1. godina

 

  • Novi Sad, 53. ZMAJEVE DEČJE IGRE – Međunarodni centar književnosti za decu

DJEČIJEM POZORIŠTU REPUBLIKE SRPSKE NAGRADA ZA IZUZETAN STVARALAČKI DOPRINOS POPULARISANJU KNJIŽEVNOSTI ZA DECU

  • Linc – FOLKLORNA MAGIJA
  • Bratislava – FOLKLORNA MAGIJA
  • Bugojno (BiH) Susreti lutkarskih pozorišta/kazališta BiH – ŽELJEZNI DJEČAK

PRIZNANJE ZA MULTIMEDIJALNE EFEKTE U PREDSTAVI – Bonjo Lungov 

PRIZNANJE ZA ANIMACIJU „Patkice“ – Sanja Grujić i Zorana Šuman

 

 

  1. godina

 

  • Kirov, Međunarodni festival lutkarskih pozorišta „Kovčeg“ – FOLKLORNA MAGIJA
  • Ribinsk, Međunarodni festival lutkarskih pozorišta „Kovčeg“ – FOLKLORNA MAGIJA
  • Istočno Sarajevo – 12. Međunarodni festival lutkarskih pozorišta za djecu – LUT FEST – JEŽEVA KUĆICA
  • Subotica – 18. Međunarodni festival pozorišta za djecu – PRINCEZA NA ZRNU GRAŠKA
  • Bratislava – Lutkarski festival „Braća Grim“ – VUK I SEDAM JARIĆA U MUZEJU BAJKI
  • Sankt Peterburg – Dani duhovnosti Republike Srpske – FOLKLORNA MAGIJA
  • Bugojno (BiH) – 19. Susreti lutkarskih pozorišta/kazališta BiH – VUK I SEDAM JARIĆA U MUZEJU BAJKI

NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI –  Stručni žiri

NAGRADA ZA NAJBOLJU  SCENOGRAFIJU – Stručni žiri 

NAGRADA ANSAMBLU ZA NADAHNUTU I MAŠTOVITU KOLEKTIVNU IGRU –  Stručni žiri

 

  1. godina

 

  • Istočno Sarajevo – 13. Međunarodni lutkarski festival LUT FEST – VUK I SEDAM JARIĆA U MUZEJU BAJKI

GRAN PRI najbolja predstava u cjelini

NAGRADA ZA REŽIJU – Biserka Kolevska i Predrag Bjelošević

NAGRADA ZA SCENOGRAFIJU – Marieta Golomehova

NAGRADA ZA NAJBOLJE GLUMAČKO OSTVARENJE – Ana Anđelić

  • Subotica – Vuk i sedam jarića u muzeju bajki

NAGRADA ZA SCENOGRAFIJU – Marieta Golomehova

  • Bugojno (BiH) – 20. Susreti lutkarskih pozorišta/kazališta BiH – ČAROBNJAK IZ OZA

NAGRADA ZA ORIGINALNU  MUZIKU –  Stručni žiri – Petar Cankov

NAGRADA ZA NAJBOLJU  ULOGU – Stručni žiri  – Đorđe Janković (Strašilo)

 

  1. godina

 

  • Omsk, Omska oblast, Sibirski okrug, Ruska Federacija 3. Međunarodni festival lutkarskih pozorišta „U gostima kod „ARLEKINA“ – TUŽNI PRINC

SPECIJALNA NAGRADA

  • Istočno Sarajevo – 14. Međunarodni lutkarski festival LUT FEST – BAJKA O PSIĆU

NAGRADA ZA ANIMACIJU – Đurđa Vukašinović

  • Bugojno (BiH)  – VII Bugojansko bijenaleTUŽNI PRINC

NAGRADA GLUMCIMA Slobodanu Perišiću (TUŽNI PRINC) i Dušku Mazalici (SJENKA) ZA PARTNERSKU IGRU I ANIMACIJU KOJA NOSI ENERGIJU PREDSTAVE

 

  1. godina

 

  • Trebinje – 6. Međunarodni festival zabavljača za djecu – KRALJ ŽABAC
  • Istočno Sarajevo – 15. Međunarodni lutkarski festival LUT FEST – KRALJ ŽABAC

SPECIJALNA DIPLOMA ZA GLUMAČKO OSTVARENJE  –  Svjetlana Andrić

  • Bugojno (BiH) – 21. Susreti lutkarskih pozorišta/kazališta BiH – KNJIGA O DŽUNGLI

NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI –  Stručni žiri

NAGRADA ZA NAJBOLJU KOREOGRAFIJU   –  Stručni žiri – Đula Čerepeš

NAGRADA ZA NAJBOLJU ORIGINALNU MUZIKU   –  Stručni žiri – Damir Martinović Mrle i Ivanka Mazurkijević

NAGRADA ZA NAJBOLJEG GLUMCA – Stručni žiri  – Đorđe Janković za animaciju lutaka Tabaki i Lešinar Čil

SPECIJALNO PRIZNANJE – Stručni žiri  – Božana Bijelić za ulogu Bagire

SPECIJALNO PRIZNANJE – Stručni žiri  – Ivor Martinić za dramatizaciju romana „Knjiga o džungli“

 

  1. godina

 

  • Izmir (Turska) – Međunarodni lutkarski dani – TUŽNI PRINC
  • Bugojno (BiH)  – VIII Bugojansko bijenaleKNJIGA O DŽUNGLI

NAGRADA ZA INTERPRETACIJU I ANIMACIJU  „Zmije Kaa“  –  Stručni žiri – Aleksandar Blanić, Saša Terzić, Aleksandra Spasojević i Zorana Šuman

NAGRADA ZA ORIGINALNU  MUZIKU –  Stručni žiri – Damir Martinović Mrle i Ivanka Mazurkijević

 

2016. godina

 

  • Izmir (Turska) – Međunarodni lutkarski dani – ODISEJ – SAN O POVRATKU
  • Kragujevac (Srbija) – Međunarodni lutkarski festival „Zlatna iskra“ – ODISEJ – SAN O POVRATKU

NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI –  Stručni žiri

NAGRADA ZA NAJBOLJU REŽIJU – Biserka Kolevska

NAGRADA ZA NAJBOLJU SCENOGRAFIJU – Svila Veličkova

  • Bugojno (BiH) – 22. Susreti lutkarskih pozorišta/kazališta BiH – ODISEJ – SAN O POVRATKU

NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI –  Stručni žiri

NAGRADA ZA NAJBOLJU REŽIJU – Biserka Kolevska

NAGRADA ZA NAJBOLJEG GLUMCA – Duško Mazalica

SPECIJALNA NAGRADA ZA SVJETLOSNO OBLIKOVANJE PREDSTAVE – Saša Šuman

 

  1. godina

 

  • Kragujevac (Srbija) – 19. Međunarodni lutkarski festival „Zlatna iskra“ – MAČAK U ČIZMAMA

GLUMAČKA NAGRADA – Božana Bijelić i Aleksandra Spasojević

  • Sankt Peterburg (Rusija) – Međunarodnilutkarski festival KUKART – ODISEJ – SAN O POVRATKU
  • Bugojno (BiH) IH  Bugojansko bijenale ODISEJ – SAN O POVRATKU

NAGRADA ZA VIZUELNI IDENTITET

  • Rijeka (Hrvatska) – 22. REVIJA LUTKARSKIH KAZALIŠTA – ODISEJ – SAN O POVRATKU
  • Beograd (Srbija) – 14. DEČJI POZORIŠNI FESTIVAL – POZORIŠTE ZVEZDARIŠTE – ODISEJ – SAN O POVRATKU

NAGRADA ZA KREACIJU I ANIMACIJU LUTAKA  – Ansambl DPRS i autorski tim predstave (Biserka Kolevska i Svila Veličkova)

NAGRADA ZA GLUMCA FESTIVALA – Duško Mazalica za ulogu Odiseja

 

  1. godina
  • Požarevac (Srbija) – „VIMINACIJUM FEST“ – Mitovi stari i novi – ODISEJ – SAN O POVRATKU
  • Subotica (Srbija) – 25. Međunarodni festival pozorišta za djecu – MAČAK U ČIZMAMA

NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI –  Stručni žiri

  • Bugojno (BiH)  – 23. Susreti lutkarskih pozorišta/kazališta BiH – MAČAK U ČIZMAMA

            NAGRADA ZA NAJBOLJU  PREDSTAVU  U CJELINI –  Stručni žiri

NAGRADA ZA NAJBOLJU REŽIJU – Todor Valov

NAGRADA ZA NAJBOLJU GLUMICU – Božana Bijelić

 

  1. godina

 

  • Solun (Grčka) – Dani RS u Solunu – ODISEJ – SAN O POVRATKU
  • Istočno Sarajevo – 20. Međunarodni festival profesionalnih lutkarskih pozorišta za djecu „Lut Fest“ – MEDVJEDIĆ TIMOTEJ

NAGRADA ZA NAJLUTKOVNIJU PREDSTAVU Kamena ruka „Henrik Jurkovski“

NAGRADA ZA SCENOGRAFIJU I KOSTIM – Przemislav Karvovski

  • Novi Sad (Srbija) – Dani RS u Srbiji – JEŽEVA KUĆICA
  • Podgorica (Crna Gora) – 8. Međunarodni lutkarski festival -ODISEJ – SAN O POVRATKU

NAGRADA ZA NAJBOLJU REŽIJU – Biserka Kolevska

NAGRADA ZA NAJBOLJU SCENOGRAFIJU – Svila Veličkova

  • Bugojno (BiH) – 11. Bugojansko lutkarsko bijenale – MAČAK U ČIZMAMA

NAGRADA ZA KOLEKTIVNU ANIMACIJU LUTAKA

  • Subotica (Srbija) – 26. Međunarodni festival pozorišta za djecu –

JEŽEVA KUĆICA

NAGRADA ZA GLUMAČKO MAJSTORSTVO – Đurđa Vukašinović

  • Rijeka (Hrvatska) – 23. Revija lutkarskih kazališta – MEDVJEDIĆ TIMOTEJ
  • Subotica (Srbija) – 50. Susreti lutkarskih pozorišta Srbije -MEDVJEDIĆ TIMOTEJ

 

  1. godina

 

  1. godina

 

  • Mostar (BiH) – FLUM – Prvi međunarodni festival lutkarske umjetnosti – VUK SA MIRISOM BOBICA

NAGRADA ZA NAJBOLJEG GLUMCA – Zorana Šuman

NAGRADA ZA NAJBOLJU ORIGINALNU SCENSKU MUZIKU – Marko Lucijan Hrašćanec

  • Subotica (Srbija) – 28. Međunarodni festival pozorišta za decu – PEĆA I VUK
  • Novi Sad (Srbija) – Dani Srpske u Srbiji – PEĆA I VUK
  • Novi Sad (Srbija) – 52. Susreti profesionalnih lutkarskih pozorišta Srbije – VUK SA MIRISOM BOBICA

 

  1. godina
  • Novi Sad (Srbija), Novosadske pozorišne igre – SEDAM GAVRANOVA
  • Kragujevac (Srbija), Međunarodni lutkarski festival „Zlatna iskra“ – SEDAM GAVRANOVA

NAGRADA ZA GLUMAČKO OSTVARENJE – Ansamblu Dječijeg pozorišta Republike Srpske, Banja Luka

NAGRADA ZA ORIGINALNU MUZIKU – Lazaru Novkovu

NAGRADA ZA DRAMATURGIJU – Jakubu Maksimovu

NAGRADA ZA REŽIJU – Jakubu Maksimovu

  • Beograd (Srbija), 17. Dečji pozorišni festival POZORIŠTE ZVEZDARIŠE – PEĆA I VUK
  • Mostar (BiH) – FLUM – Drugi međunarodni festival lutkarske umjetnosti – SEDAM GAVRANOVA

NAGRADA ZA NAJBOLJEG GLUMCA – Slobodan Perišić za animaciju Vračare

NAGRADA ZA NAJBOLJE LUTKE – Olga Zibinska za kreaciju lutaka

  • Subotica (Srbija), 29. Međunarodni festival pozorišta za decu – VUK SA MIRISOM BOBICA

SPECIJALNA NAGRADA ZA ORIGINALNOST I FANTAZIJU

  • Bugojno (BiH) – Susreti pozorišta lutaka BiH – SEDAM GAVRANOVA

NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI

NAGRADA ZA NAJBOLJU REŽIJU – Jakub Maksimov

NAGRADA ZA KOLEKTIVNU IGRU – ansamblu predstave

NAGRADA ZA KREACIJU I POEZIJU ANIMACIJE ZVUKA – ansambl Dječijeg pozorišta Republike Srpske i Lazar Novkov

NAGRADA ZA GLUMAČKO OSTVARENJE (priznanje) – Slobodan Perišić za animaciju lutke Vračare.

NAGRADA DJEČIJEG ŽIRIJA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI

  • Istočno Sarajevo, 23. Međunarodni festival profesionalnih lutkarskih pozorišta za djecu „Lut fest“

GLUMAČKA NAGRADA –  Aleksandar Blanić za uloge Kokana, TV voditelja i snimatelja u predstavi „Junak u tregerima“

GLUMAČKA NAGRADA –  Dragana Ilić za uloge Kaje, glave sokola i Koko novinarke u predstavi „Junak u tregerima“, i

GLUMAČKA NAGRADA – Đorđe Janković za uloge krila sokola, doktor pjevac i Koko orkestar u predstavi „Junak u tregerima“.